Znaki z góry – Arena + Młodych + Kościół #1
Znaki z góry – Arena + Młodych + Kościół #1

Znaki z góry – Arena + Młodych + Kościół #1

Pierwsze “Znaki z góry” odbyły się 21.02! Mieliśmy okazję wysłuchać konferencji, której wersja online dostępna jest na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej! Znalazł się też czas na rozmowę podczas pracy w grupach, kiedy mogliśmy wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi obecnej sytuacji Kościoła, naszych problemów z wyznawaniem wiary, a przede wszystkim wspólnie zastanowić się, co przeszkadza nam w decyzji o wejściu w prawdziwą relację z Jezusem.

Kulminacyjnym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył nasz Arcybiskup Grzegorz Ryś! Słowo, które do nas wygłosił na długo pozostanie w naszych sercach i wyda piękny owoc!

Z tego spotkania nikt nie wyszedł z pustymi rękami! Każdy otrzymał egzemplarz Ewangelii wg Świętego Jana i znak spotkania – popiół! Znaczenie tego prezentu jest bardzo symboliczne, ale można to pięknie wyjaśnić opierając się na słowach naszego Pasterza, który w homilii przypomniał, że bez Słowa Bożego jesteśmy prochem. Bez Słowa nigdy nie będziemy najedzeni. Podejmijmy więc DECYZJĘ i wybierzmy SŁOWO!

Nagranie z całego spotkania dostępne jest na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *