Znaki z góry – Arena + Młodych + Kościół #3
Znaki z góry – Arena + Młodych + Kościół #3

Znaki z góry – Arena + Młodych + Kościół #3

Zobaczcie, jak wyglądały trzecie Znaki z góry – Arena + Młodych + Kościół, które miały miejsce 7.03!  

Znakiem, który towarzyszył nam podczas tego dnia była woda.  Po modlitwie pieśnią “Przyjdź jak deszcz”  wysłuchaliśmy konferencji ks. Piotra Mieloszyńskiego, którą możecie zobaczyć na naszym kanale na YouTube. Historia spotkania Jezusa z Samarytanką przy studni była punktem wyjścia do rozważań w grupach, podczas których razem zastanawialiśmy się nad tym, jakie nosimy w sobie pragnienia i czego pragnie dla nas Jezus, a także nad tym, czy chcemy być pokorni. 

Eucharystii przewodniczył nasz Pasterz – arcybiskup Grzegorz Ryś. Wygłosił do nas słowo o wodzie, czyli darze niezbędny nam do życia. Arcybiskup nawiązując do Ewangelii, podkreślił, że tym, co nas nasyca i gasi pragnienie jest spotkanie z Bogiem i z miłością. Wspólnie pomodliliśmy się też słowami Samarytanki – “Daj mi tej wody, bym już nigdy nie pragnęła”… 

Każdy z uczestników otrzymał butelkę wody.  Arcybiskup zachęcił nas jednak do picia ze Źródła, w którym woda zawsze jest świeża. Możemy znaleźć je nie tylko podczas wędrówki na górskim szlaku , ale także w Piśmie Świętym. Możemy napełniać nasze puste dzbany właśnie z tego źródła, które na pewno ugasi pragnienie. Pamiętajmy o tej wskazówce!

Do zobaczenia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *