Znaki z góry – Arena + Młodych + Kościół #4
Znaki z góry – Arena + Młodych + Kościół #4

Znaki z góry – Arena + Młodych + Kościół #4

Czwarte Znaki z góry – 14.03! 

Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego podsumowania Księdza Arcybiskupa dotyczącego zeszłotygodniowych pytań ze spotkań w grupach. Mieliśmy także okazję wysłuchać konferencji księdza Damiana Stachery o uzdrowieniu niewidomego nad sadzawką Siloam. 

Znalazł się także czas na kolejną odsłonę spotkań w grupach, gdzie mogliśmy wymienić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi postrzegania świata przez osobę wierzącą , trudności z jakimi się zmagamy, a także dzielenia się swoim świadectwem wiary z innymi. 

Punktem kulminacyjnym spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, który podkreślił jak ważnym darem od Pana Boga jest wzrok i światło, które pozwalają patrzeć nie tylko na to, co zewnętrzne, ale na to co jest ukryte głęboko w sercu drugiego człowieka. Arcybiskup zwrócił uwagę także na fakt, iż niewidomy, o którym wcześniej w konferencji mówił ksiądz Damian, poza odzyskaniem wzroku, otrzymał jeszcze cenniejszy dar – wiarę. 

Jak co tydzień, każdy z uczestników rekolekcji otrzymał mały prezent. Tym razem była to świeca, która ma nam towarzyszyć w czasie wieczornej modlitwy. 

Wszystkie nagrania ze spotkania jak zawsze dostępne są na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej! 

Do zobaczenia za tydzień! 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *