Taizé Łódź: Europejskie Spotkanie Młodych PROGRAM I INFORMACJE
Taizé Łódź: Europejskie Spotkanie Młodych PROGRAM I INFORMACJE

Taizé Łódź: Europejskie Spotkanie Młodych PROGRAM I INFORMACJE

Już 28 grudnia w łódzkiej Archikatedrze Mszą Świętą o godz. 8:00 rozpocznie się Europejskie Spotkanie Młodych. ESM to wydarzenie zapoczątkowane ponad czterdzieści lat temu przez brata Rogera, przeora i założyciela ekumenicznej wspólnoty braci z Taizé. Corocznie na przełomie starego i nowego roku jedno z europejskich miast gości nawet do kilkudziesięciu tysięcy młodych ludzi, którzy wspólnie spędzają czas na modlitwach, warsztatach i spotkaniach w małych grupach. Gospodarzem tegorocznego Spotkania w ramach Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię, jak zapowiedział we Wrocławiu brat Alois, obecny przeor wspólnoty, miał być Turyn. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, spotkanie we Włoszech zostało przełożone na przyszły rok, a bracia zaproponowali, by tegoroczne ESM miało wymiar lokalny. 

Odpowiadając na propozycję braci, Wydział Duszpasterstwa Młodzieży wraz z Taizé Łódź, w dniach od 28 grudnia br. do 1 stycznia 2021 r. zapraszają do łódzkiej Archikatedry na łódzkie Europejskie Spotkanie Młodych. Będzie ono przygotowane zgodnie z aktualnymi możliwościami i obostrzeniami. W spotkaniu będzie można uczestniczyć zarówno stacjonarnie w łódzkiej Archikatedrze, jak i za pośrednictwem transmisji na żywo na kanale Maskacjusz TV na YouTube.

Program łódzkiego Europejskiego Spotkania Młodych.

Na program łódzkiego ESM składają się codzienna Msza Święta o godz. 8:00, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, modlitwa poranna (godz. 9:00), spotkania w grupach (godz. 9:45), warsztaty (godz. 10:40) a także modlitwa południowa (godz. 13:00). Między warsztatami a modlitwą południową przewidziana jest godzinna przerwa. W Nowy Rok zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie ESM o godz. 12:30. Wszystkie punkty programu odbywać się będą w łódzkiej Archikatedrze. Osoby uczestniczące w ESM zobowiązane będą do dezynfekcji rąk, zajmowania miejsc zgodnie ze wskazaniami organizatorów, a także ciągłego zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy. 

Wyjątkowym punktem programu będą spotkania w grupach, na które przede wszystkim zaproszeni są młodzi między 18 a 35 rokiem życia. Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniach w grupach, prosimy o wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego: 
zgłoszenia stacjonarne
zgłoszenia online.

Pozostałe punkty programu (msze święte, modlitwy i warsztaty) pozostają otwarte dla wszystkich i nie wymagają zgłoszeń.

Zapraszamy także wszystkie osoby w wieku 18-35 lat do włączenia się w pomoc przy organizacji spotkania. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmujemy za pomocą odpowiedniego formularza.

Lokalny wymiar ESM szczególnie dostrzec będzie można podczas warsztatów, których prelegentami będą osoby związane z Łodzią. Tematy warsztatów oraz wszystkie najnowsze informacje nt. ESM można śledzić na Facebook’u Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej – Łódź Piotrowa. Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiemy mailowo: biuro@mlodziwdomu.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *